Положення про проведення Міжнародного молодіжного огляду-конкурсу ARCHІVІSІON-2017

[:ru]1. Загальні положення

1.1. Організаторами огляд-конкурсу виступають компанія КНАУФ, Національна спілка архітекторів України за підтримки громадських, державних та приватних установ і організацій.

1.2. Огляд-конкурс є відкритим.

1.3. До участі в огляд-конкурсі запрошуються особи у віці до 35 років: архітектори, дизайнери, цивільні інженери, конструктори, а також проектні групи. До груп можуть бути залучені студенти й/або дипломовані фахівці. Також приймаються заявки від міждисциплінарних груп. Кількість проектів на одного учасника або групу не обмежена.

1.4. Участь в огляд-конкурсі безкоштовна.

1.5. Мета огляд-конкурсу: виявити і відзначити з представлених робіт проекти (інтер`єрів та їх деталей, будівель і споруд, територій), які найбільш точно і комплексно відображають якісне поліпшення середовища проживання шляхом її перетворення за допомогою технологічних рішень компанії KNAUF і партнерів конкурсу.

1.6. Основним завданням огляд-конкурсу є відповіді на питання:

 • — Чому необхідні перетворення простору?
 • — Як зробити середовище проживання комфортним?
 • — Як, застосовуючи передові будівельні матеріали і технології, досягти максимального естетичного, функціонального, економічного, соціального ефекту від реалізації проекту?

1.7. Об`єкт проектування вибирають конкурсанти. Предметом розгляду огляд-конкурсу є твори у вигляді проектів. Конкурсантам пропонується розробити проекти, які пов`язані зі створенням або перетворенням інтер`єрів, будівель і споруд, архітектурних ансамблів, кварталів.

1.8. При проектуванні обов`язкове застосування технологій компанії KNAUF і партнерів конкурсу. Бібліотека матеріалів, елементів, технологій розміщена на сайті конкурсу.

1.9. В огляд-конкурсі не можуть брати участь члени журі.

1.10. Учасники, заявляючи про свою участь у конкурсі, тим самим приймають його умови й вимоги, а також згодні з тим, що оцінка журі є остаточною й оскарженню не підлягає.

2. Тема конкурсу та номінації

2.1. Тема огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017: Перетворення простору в комфортне середовище. Девіз огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017: Від деталей до контекстів.

2.2. Об`єкти проектування: інтер`єри та їх елементи, будівлі, споруди та їх комплекси, території з новою або зі сформованою забудовою.

2.3. Номінації огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017:

2.3.1. Інтер`єр (проекти житлових, громадських і промислових приміщень; проекти реконструкції, реставрації).

2.3.2. Будівлі та споруди (проекти котеджів і особняків, багатоквартирних будинків; проекти будівель і споруд освіти, культури, спорту, адміністративних, інших громадських будівель та споруд; торговельні комплекси, виробничі будівелі і споруди, заправні станцій і т.д.).

2.3.3. Перетворення території (проекти груп будівель і/або споруд, ансамблів, кварталів; проекти ревалоризації, ревіталізації території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування).

2.3.4. ARCHІNTEGRATІON (за результатами воркшопов): перетворення середовища шляхом інтеграції проектних, технологічних, соціальних та інших рішень і принципів.

Воркшопи проводяться на протязі року в містах Чернівці й Одеса, на базах регіональних відділень Спілки архітекторів. Оргкомітет визначає координатора воркшопу, що разом з оргкомітетом запрошує туторів, формує команди (у т.ч. регіональні, міждисциплінарні, від 3-х до 5-ти учасників). Команди представляють проекти відповідно вимог до подачі й оформлення конкурсних робіт.

2.4. Для розкриття теми конкурсу пропонується використовувати такі види проектування:

 • — дизайн інтер`єру (наприклад, дизайн житлового або громадського інтер`єру);
 • — проектування нової або реконструкція існуючої будівлі або споруди (наприклад, проектування індивідуального або багатоквартирного житлового будинку; реконструкція домоволодіння (промислової будівлі, споруди) із застосуванням нового будівництва та благоустроєм території);
 • — проектування груп будівель і/або споруд, ансамблів, кварталів та/або ревалоризація, ревіталізація території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування (наприклад, реконструкція групи домоволодінь із застосуванням нового будівництва житлових, офісних, торгових та інших будівель, споруд і приміщень; ревіталізація промислової території; ревалоризація історичної забудови і т.д.);

3. Журі

3.1. Журі у номінаціях Інтер`єр, Будинки й споруди й Перетворення території визначається оргкомітетом із провідних архітекторів, почесних гостей і організаторів у кількості 7 осіб.

3.2. Журі першого тура в номінації ARCHІNTEGRATІON формується з переможців конкурсу ARCHІVІSІON-2016 (по одному представнику від проекту-переможця в кожній номінації). У другому турі в журі оргкомітетом додаються представники організаторів і регіональних партнерів.

3.3. Журі обирає зі свого складу голову журі.

3.4. Рішення журі приймається шляхом голосування по кожному об`єкту. Рішення приймається більшістю голосів та є остаточними. При рівній кількості голосів вирішальним є голос голови журі.

3.5. Критерії оцінювання конкурсних робіт: містобудівна, функціональна, конструктивна, художньо-образна виразність; відповідність меті, завданням і вимогам конкурсу; соціальна вага; оригінальність і новизна ідей, пропозиція нових технічних рішень, енергозберігаючих, екологічних технологій у всіх функціональних об`єктах забудови; підвищення цінності забудови й т.п.

4. Визначення переможців:

4.1. Журі розглядає представлені роботи двічі (два тури): перший розгляд формує short-lіst до 40-ти фіналістів (до 10-ти в кожній номінації), друге (підсумкове) – визначає переможців. Підсумкове рішення журі оформляється у вигляді протоколу, в якому зазначаються результати голосування і розподіл нагород.

4.2. Підсумкове рішення журі про нагородження переможців доводиться до всіх учасників огляд-конкурсу через сайт конкурсу, повідомленням на сайті НСАУ та через професійні засоби масової інформації.

4.3. Із поданих на конкурс студентських проектів компанія KNAUF обирає три роботи, які найбільш повно й органічно відображають технології KNAUF. Ці роботи будуть відзначені спеціальними призами.

5. Призи

5.1. У огляд-конкурсі встановлені грошові призи за перемогу в кожній з номінацій.

5.2. Три спеціальні призи від компанії KNAUF (нагороджуються 1-2 учасника від проектної групи).

5.3. Додаткові призи від компаній-партнерів конкурсу.

5.4. Спеціальний приз від компанії KNAUF і регіональних партнерів у номінації ARCHІNTEGRATІON після проведення кожного воркшопу.

5.5. Всі проекти, відібрані журі й такі, що увійшли в short-lіst, друкуються на планшетах й експонуються організаторами, публікуються на сайті фестивалю й партнерів.

5.6. Кращі проекти публікуються в каталозі фестивалю та у друкованих виданнях- партнерах конкурсу.

5.7. Також проекти будуть представлені широкій громадськості й партнерам з метою можливої подальшої реалізації.

6. Склад проекту

6.1. Пояснювальна записка (із зазначенням номінації конкурсу, обсяг — 3000-5000 знаків, формат файлу — PDF).

6.1.1. Дослідження (наприклад, аналогії, аналіз ситуації, містобудівний аналіз, планувальна структура, сценарії перебування і т.п.)

6.1.2. Опис цілей і завдань проекту, інструментів реалізації.

6.1.3. Економіка проекту (макропоказники).

6.2. Проект

6.2.1. Повинні бути представлені обов’язково:

 • — 3-D модель / візуалізація;
 • — Схема розміщення, або функціональна схема, або генплан;
 • — Витяг з пояснювальної записки з обгрунтуванням застосування того чи іншого технологічного рішення з використанням матеріалів і систем компанії KNAUF і партнерів конкурсу;
 • — Фасади, розгортки, розрізи;
 • — Плани;
 • — Вузли, деталі.

6.2.2. За бажанням:

 • — розгортки;
 • — конструктивна схема;
 • — інтер`єри;
 • — експлікації, специфікації.

7. Оформлення конкурсного проекту

7.1. Розмір аркуша проекту – А-0, вертикальне компонування.

7.2. Проект розміщується на двох аркушах.

7.3. Запропонований розподіл поля планшетів умовний.

7.4. Оформлення планшетів для номінації Інтер`єр

7.5. Оформлення планшетів для номінацій Будівлі і споруди і Перетворення території

7.6. Оформлення планшетів для номінацій ARCHІNTEGRATІON здійснюється по схемах із пп 7.4. й 7.5., залежно від типу об’єкта проектування.

7.7. Проекти подаються без вказівки авторства або позначок, за допомогою яких можна визначити авторів.

7.8. Обидва планшети й пояснювальна записка повинні мати девіз – шифр, який учасник отримує після реєстрації. Шифр, що складається із шестизначного номера й двох латинських букв, розміщується в правому верхньому куті аркуша.

7.9. Файли з проектом подаються у форматі PDF (всі зображення повинні бути у форматі (з розширенням) *jpg, з розподільчою здатністю 150 DPІ).

7.10. Проекти, що не відповідають умовам конкурсу, не будуть допущені до участі.

7.11. Після завершення огляд-конкурсу експозиційні матеріали стають власністю організаторів і використаються для проведення виставок і просування огляд-конкурсу.

7.12. Подаючи роботи на огляд-конкурс, автор (автори) у такий спосіб підтверджують право організаторів на часткову або повну публікацію або будь-яке інше використання твору, належним чином посилаючись на автора (авторів). При цьому авторське право, відповідно до законодавства України, залишається за кожним автором (авторами).

8. Регламент конкурсу 2017 року

8.1. Реєстрація конкурсного проекту відбувається шляхом оформлення заявки на сайті конкурсу.

8.2. Реєстрація (прийом заявок) – з 01 квітня – 05 жовтня 2017 року.

8.3. Останній термін прийняття робіт – 10 жовтня 2017 року.

8.4. Оголошення результатів, виставка та церемонія нагородження – орієнтовно 19-20 жовтня 2017 року.

8.5. Проекти на огляд-конкурс учасники архівують в один файл та завантажують на файлообмінник. Після чого учасники відправляють в оргкомітет посилання для завантаження на електронну пошту contest@archivision.com.ua.

8.6. Офіційний сайт огляд-конкурсу ARCHІVІSІON: www.archіvіsіon.com.ua[:ua]1. Загальні положення

1.1. Організаторами огляд-конкурсу виступають компанія КНАУФ, Національна спілка архітекторів України за підтримки громадських, державних та приватних установ і організацій.

1.2. Огляд-конкурс є відкритим.

1.3. До участі в огляд-конкурсі запрошуються особи у віці до 35 років: архітектори, дизайнери, цивільні інженери, конструктори, а також проектні групи. До груп можуть бути залучені студенти й/або дипломовані фахівці. Також приймаються заявки від міждисциплінарних груп. Кількість проектів на одного учасника або групу не обмежена.

1.4. Участь в огляд-конкурсі безкоштовна.

1.5. Мета огляд-конкурсу: виявити і відзначити з представлених робіт проекти (інтер`єрів та їх деталей, будівель і споруд, територій), які найбільш точно і комплексно відображають якісне поліпшення середовища проживання шляхом її перетворення за допомогою технологічних рішень компанії KNAUF і партнерів конкурсу.

1.6. Основним завданням огляд-конкурсу є відповіді на питання:

 • — Чому необхідні перетворення простору?
 • — Як зробити середовище проживання комфортним?
 • — Як, застосовуючи передові будівельні матеріали і технології, досягти максимального естетичного, функціонального, економічного, соціального ефекту від реалізації проекту?

1.7. Об`єкт проектування вибирають конкурсанти. Предметом розгляду огляд-конкурсу є твори у вигляді проектів. Конкурсантам пропонується розробити проекти, які пов`язані зі створенням або перетворенням інтер`єрів, будівель і споруд, архітектурних ансамблів, кварталів.

1.8. При проектуванні обов`язкове застосування технологій компанії KNAUF і партнерів конкурсу. Бібліотека матеріалів, елементів, технологій розміщена на сайті конкурсу.

1.9. В огляд-конкурсі не можуть брати участь члени журі.

1.10. Учасники, заявляючи про свою участь у конкурсі, тим самим приймають його умови й вимоги, а також згодні з тим, що оцінка журі є остаточною й оскарженню не підлягає.

2. Тема конкурсу та номінації

2.1. Тема огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017: Перетворення простору в комфортне середовище. Девіз огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017: Від деталей до контекстів.

2.2. Об`єкти проектування: інтер`єри та їх елементи, будівлі, споруди та їх комплекси, території з новою або зі сформованою забудовою.

2.3. Номінації огляд-конкурсу ARCHІVІSІON-2017:

2.3.1. Інтер`єр (проекти житлових, громадських і промислових приміщень; проекти реконструкції, реставрації).

2.3.2. Будівлі та споруди (проекти котеджів і особняків, багатоквартирних будинків; проекти будівель і споруд освіти, культури, спорту, адміністративних, інших громадських будівель та споруд; торговельні комплекси, виробничі будівелі і споруди, заправні станцій і т.д.).

2.3.3. Перетворення території (проекти груп будівель і/або споруд, ансамблів, кварталів; проекти ревалоризації, ревіталізації території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування).

2.3.4. ARCHІNTEGRATІON (за результатами воркшопов): перетворення середовища шляхом інтеграції проектних, технологічних, соціальних та інших рішень і принципів.

Воркшопи проводяться на протязі року в містах Чернівці й Одеса, на базах регіональних відділень Спілки архітекторів. Оргкомітет визначає координатора воркшопу, що разом з оргкомітетом запрошує туторів, формує команди (у т.ч. регіональні, міждисциплінарні, від 3-х до 5-ти учасників). Команди представляють проекти відповідно вимог до подачі й оформлення конкурсних робіт.

2.4. Для розкриття теми конкурсу пропонується використовувати такі види проектування:

 • — дизайн інтер`єру (наприклад, дизайн житлового або громадського інтер`єру);
 • — проектування нової або реконструкція існуючої будівлі або споруди (наприклад, проектування індивідуального або багатоквартирного житлового будинку; реконструкція домоволодіння (промислової будівлі, споруди) із застосуванням нового будівництва та благоустроєм території);
 • — проектування груп будівель і/або споруд, ансамблів, кварталів та/або ревалоризація, ревіталізація території, на якій знаходиться група будівель, включаючи розвиток прилеглих територій загального користування (наприклад, реконструкція групи домоволодінь із застосуванням нового будівництва житлових, офісних, торгових та інших будівель, споруд і приміщень; ревіталізація промислової території; ревалоризація історичної забудови і т.д.);

3. Журі

3.1. Журі у номінаціях Інтер`єр, Будинки й споруди й Перетворення території визначається оргкомітетом із провідних архітекторів, почесних гостей і організаторів у кількості 7 осіб.

3.2. Журі першого тура в номінації ARCHІNTEGRATІON формується з переможців конкурсу ARCHІVІSІON-2016 (по одному представнику від проекту-переможця в кожній номінації). У другому турі в журі оргкомітетом додаються представники організаторів і регіональних партнерів.

3.3. Журі обирає зі свого складу голову журі.

3.4. Рішення журі приймається шляхом голосування по кожному об`єкту. Рішення приймається більшістю голосів та є остаточними. При рівній кількості голосів вирішальним є голос голови журі.

3.5. Критерії оцінювання конкурсних робіт: містобудівна, функціональна, конструктивна, художньо-образна виразність; відповідність меті, завданням і вимогам конкурсу; соціальна вага; оригінальність і новизна ідей, пропозиція нових технічних рішень, енергозберігаючих, екологічних технологій у всіх функціональних об`єктах забудови; підвищення цінності забудови й т.п.

4. Визначення переможців:

4.1. Журі розглядає представлені роботи двічі (два тури): перший розгляд формує short-lіst до 40-ти фіналістів (до 10-ти в кожній номінації), друге (підсумкове) – визначає переможців. Підсумкове рішення журі оформляється у вигляді протоколу, в якому зазначаються результати голосування і розподіл нагород.

4.2. Підсумкове рішення журі про нагородження переможців доводиться до всіх учасників огляд-конкурсу через сайт конкурсу, повідомленням на сайті НСАУ та через професійні засоби масової інформації.

4.3. Із поданих на конкурс студентських проектів компанія KNAUF обирає три роботи, які найбільш повно й органічно відображають технології KNAUF. Ці роботи будуть відзначені спеціальними призами.

5. Призи

5.1. У огляд-конкурсі встановлені грошові призи за перемогу в кожній з номінацій.

5.2. Три спеціальні призи від компанії KNAUF (нагороджуються 1-2 учасника від проектної групи).

5.3. Додаткові призи від компаній-партнерів конкурсу.

5.4. Спеціальний приз від компанії KNAUF і регіональних партнерів у номінації ARCHІNTEGRATІON після проведення кожного воркшопу.

5.5. Всі проекти, відібрані журі й такі, що увійшли в short-lіst, друкуються на планшетах й експонуються організаторами, публікуються на сайті фестивалю й партнерів.

5.6. Кращі проекти публікуються в каталозі фестивалю та у друкованих виданнях- партнерах конкурсу.

5.7. Також проекти будуть представлені широкій громадськості й партнерам з метою можливої подальшої реалізації.

6. Склад проекту

6.1. Пояснювальна записка (із зазначенням номінації конкурсу, обсяг — 3000-5000 знаків, формат файлу — PDF).

6.1.1. Дослідження (наприклад, аналогії, аналіз ситуації, містобудівний аналіз, планувальна структура, сценарії перебування і т.п.)

6.1.2. Опис цілей і завдань проекту, інструментів реалізації.

6.1.3. Економіка проекту (макропоказники).

6.2. Проект

6.2.1. Повинні бути представлені обов’язково:

 • — 3-D модель / візуалізація;
 • — Схема розміщення, або функціональна схема, або генплан;
 • — Витяг з пояснювальної записки з обгрунтуванням застосування того чи іншого технологічного рішення з використанням матеріалів і систем компанії KNAUF і партнерів конкурсу;
 • — Фасади, розгортки, розрізи;
 • — Плани;
 • — Вузли, деталі.

6.2.2. За бажанням:

 • — розгортки;
 • — конструктивна схема;
 • — інтер`єри;
 • — експлікації, специфікації.

7. Оформлення конкурсного проекту

7.1. Розмір аркуша проекту – А-0, вертикальне компонування.

7.2. Проект розміщується на двох аркушах.

7.3. Запропонований розподіл поля планшетів умовний.

7.4. Оформлення планшетів для номінації Інтер`єр

7.5. Оформлення планшетів для номінацій Будівлі і споруди і Перетворення території

7.6. Оформлення планшетів для номінацій ARCHІNTEGRATІON здійснюється по схемах із пп 7.4. й 7.5., залежно від типу об’єкта проектування.

7.7. Проекти подаються без вказівки авторства або позначок, за допомогою яких можна визначити авторів.

7.8. Обидва планшети й пояснювальна записка повинні мати девіз – шифр, який учасник отримує після реєстрації. Шифр, що складається із шестизначного номера, розміщується в правому верхньому куті аркуша.

7.9. Файли з проектом подаються у форматі :
— пояснювальна записка в форматі PDF (всі зображення в форматі jpg с розподільчою здатністю 150 DPІ).
— два аркуші А0 (1189х841 мм) в форматі jpg, з розподільчою здатністю 150 dpi

Кожен з файлів не більш 15 Mb.

7.10. Проекти, що не відповідають умовам конкурсу, не будуть допущені до участі.

7.11. Після завершення огляд-конкурсу експозиційні матеріали стають власністю організаторів і використаються для проведення виставок і просування огляд-конкурсу.

7.12. Подаючи роботи на огляд-конкурс, автор (автори) у такий спосіб підтверджують право організаторів на часткову або повну публікацію або будь-яке інше використання твору, належним чином посилаючись на автора (авторів). При цьому авторське право, відповідно до законодавства України, залишається за кожним автором (авторами).

8. Регламент конкурсу 2017 року

8.1. Реєстрація конкурсного проекту відбувається шляхом оформлення заявки на сайті конкурсу.

8.2. Реєстрація (прийом заявок) – з 01 квітня – 05 жовтня 2017 року.

8.3. Останній термін прийняття робіт – 10 жовтня 2017 року.

8.4. Оголошення результатів, виставка та церемонія нагородження – орієнтовно 19-20 жовтня 2017 року.

8.5. Проекти на огляд-конкурс учасники архівують в один файл та завантажують на файлообмінник. Після чого учасники відправляють в оргкомітет посилання для завантаження на електронну пошту contest@archivision.com.ua.

8.6. Офіційний сайт огляд-конкурсу ARCHІVІSІON: www.archіvіsіon.com.ua[:]

Записатися на семінар

Ми рекомендуємо попередньо записатися щоби ми моглі підготувати сидяче місця для Вас

Дякуємо!

Ваша заявка успішно прийнята.